Fairtrade-middag zondag 30 oktober 2011

Ludgerusgebouw, Vierakkersestraaweg 37 te Vierakker, naast de kerk

13.00   Opening: met Fairtrade markt – Stand met producten en proeverij van Fairtrade hapjes en een drankjes

13.30   Lezing: Nico Roozen Solidaridad Grondlegger van Max Havelaar

14.30   Nico Roozen geeft het startsein voor de 1e Fairtrade-Wandeling (10 kmen5 km)

16.00 – 17.00 binnenkomst wandelaars: gelegenheid om Fairtrade consumptie te nuttigen en Fairtrade producten te kopen.

Voor de wandeling krijgt u een routebeschrijving. Bijdrage is 5 euro per persoon of 10 euro per gezin.

U krijgt daarvoor na afloop een Fairtrade consumptie en de overige opbrengst is voor Solidaridad.

Aangeboden namens de MOV groep van uw Parochie.

Eerste Fairtrade wandeling op zondagmiddag 30 oktober.

Vanaf 13.00 uur.  Kom en doe mee!

Met Lezing van Nico Roozen, de grondlegger van Max Havelaar.

MOV Viering Thema: “Dienstbaar zijn; Doen wat je zegt”

Dat is het thema van de MOV in het weekend aan het einde van de Fairtrade week zaterdag 29 en zondag 30 oktober.
Ook in de vieringen wordt daar aandacht aan besteed.

De Fairtrade week, jaarlijks gehouden in de laatste week van oktober, is door de MOV groep dit jaar op de kalender gezet. We willen de O van het MOV (Missie Ontwikkeling en Vrede) in de vieringen en een aantal activiteiten bij de parochianen onder de aandacht brengen. Wat het MOV betreft zal de Fairtrade week in het teken staan van de Fairtrade kerk. Een keurmerk die parochies kunnen verdienen als ze voldoen aan drie criteria:

1)            gebruik van Fairtrade producten,

2)            communicatie over Fairtrade en

3)            actie voor Fairtrade.

Max Havelaar bestaat al bijna 25 jaar, mede door het werk van Solidaridad. Solidaridad onderneemt steeds maar weer initiatieven om nieuwe producten op te nemen in het Max Havelaar assortiment. Maar ze stimuleren ook Gemeenten en Parochies om het keurmerk Fairtrade gemeente of Fairtrade kerk in de wacht te slepen. Een leuke uitdaging ook voor onze parochie.

Steeds meer mensen kiezen er bewust voor om Fairtrade producten te kopen omdat ze daadwerkelijk iets bijdragen aan een betere wereld. Een eerlijke prijs, een rechtvaardig loon voor de boer en de arbeiders in de fabrieken, een beter milieu, betere scholing en gezondheidszorg voor de mensen die in de kleinschalige projecten werken. Solidaridad ondersteund al decennia lang deze kleinschalige projecten. Mensen bewust maken, en onafhankelijk van steun, door ze zelf hun eigen ontwikkelingen te laten ontplooien. Niet afhankelijk maar bewust te maken van hun eigen kunnen. De vraag is, willen wij als parochie het keurmerk Fairtrade parochie verdienen. Zo ja dan hebben we met elkaar nog een weg te gaan, dat kan een mooie uitdaging zijn.